תעשיית המין לעומת כל עבודה.


** הבהרה: המאמר מתייחס לנשים בתעשיית המין אך רלוונטי באותה המידה לגבי גברים בתעשיית המין, המאמר נכתב כך מטעמי נוחות, תוך ידיעה והכרה שגברים גם נפגעים מינית.

* במאמר זה אני לא מזכירה מילה אחת על הסכמה, אני יוצאת מנקודת הנחה, במאמר זה, שהאישה בתעשיית המין עושה זאת מתוך הסכמה כלשהי, היא כביכול בוחרת, לרוב מתוך מספר אפשרויות מאוד מצומצם שעומד לרשותה, לספק שרותי מין עבור כסף.

* אני גם לא מתייחסת לסחר בנשים או נשים שנחטפו ומוחזקות בכוח, אני מתייחסת לספקיות מין מרצון כביכול.

אני גם לא מתייחסת לאלימות בתעשיית המין, נשים שסופגות טראומות גופניות כמו מכות, השפלות ואונס אלים, בין אם התוקף הוא הסרסור או הלקוח.

אני רוצה להתייחס למה שקורה בתוך נפשה של ספקית שרותי המין ואיך יכולה להיווצר טראומה גם אם האישה בחרה באופן מודע להיות ספקית שרותי מין וגם אם תנאי העבודה שלה טובים ומתגמלים כספית.

ההבדל בין תעשיית המין לבין כל עבודה אחרת.

בכל מקצוע אפשר לעבוד עם כוונה גבוהה או רק בשביל הכסף, כך גם בזנות.

שני סיפורים לצורך השוואה:

כאשר טבח בארומה עושה את עבודתו בחוסר חשק וללא כוונה גבוהה הכי גרוע שיכול לקרות זה שהמנות לא יהיו טעימות והלקוחות יצאו עם חוויה של ארוחה לא טובה, מקסימום קלקול כיבה.

שני הצדדים עלולים לצאת בתחושה לא טובה מהחוויה.

הלקוחות יפצו על עוגמת הנפש בשימינג בפייסבוק על רשת ארומה וילכו לארוחת פיצוי במקום טוב יותר.

הנזק של הטבח יהיה חוסר סיפוק, כאבי גב מרוב עמידה, תחושת באסה וכדומה.

הטבח הממורמר בסוף יום העבודה ישב עם חברים בדירה שכורה, ישתו קצת עראק ויעשנו ג'וינטים, הטבח ילך לישון, בסוף החודש כשיהיה לו קצת לחוץ השכר דירה הוא יתקשר להורים שישחררו לו איזה 500 שקל כי הוא עובד בעבודה מבאסת אבל לפחות הוא מתמיד בה והוא גם סטודנט…

כאשר אישה בתעשיית המין עושה את עבודה בחוסר חשק וללא כוונה גבוהה היא נאנסת!

הלקוח של אותה האישה אונס!

למה זה?

מין, בין אם זה יחסי מין מלאים ובין אם זה הרפיה/ מציצה/ ריקוד ארוטי או עיסוי לינגם, דורש שיתוף פעולה בין מספר מרכזים בתוכנו.

צריך שיתוף פעולה בין הגוף הפיזי, הרגש והראש (מי שמתעניין ברוחניות יאמר גם הנשמה, האנרגיה וכן הלאה) שיתוף הפעולה הזה נחוץ לנו כבני אנוש בכל תחומי החיים, במיוחד במיניות, שם שיתוף הפעולה הזה הוא אפילו עוד יותר קריטי.

לדוגמא – אפשר לעשות עבודה חשבונאית ברמה מאוד גבוהה תוך שימוש בראש בלבד ללא הרגש והגוף, כמובן שאם אותו חשבונאי יצרף גם את הגוף והנפש יתכן שהוא ייהנה יותר מהתהליך ויסבול מפחות כאבי גב אחרי הישיבה הממושכת.

דוגמא נוספת – אצן שירוץ מאה מטרים במהירות שיא יכול לעשות זאת בעזרת הגוף בלבד, ראו לדוגמא ספורטאים סינים ששולטים בגופם באופן מוחלט ואבסולוטי, אולם אם אותו אצן ישתף גם את הראש והרגש חווית הריצה שלו תהיה עצמתית יותר, הקהל ירגיש את זה, תהיה לו אינטליגנציה גופנית גבוהה יותר וכן הלאה.

נחזור למין – מיניות שונה מרוב תחומי החיים משום שמיניות היא תחום על!

מיניות זה הכוח המניע הכי חזק בעולם.

אנרגיה מינית היא אנרגיית החיים.

בגלל זה כל דבר שמוסיפים אליו מיניות מתעצם – לטובה ולרעה.

חוויות רוחניות בשילוב מיניות יכולות להיות אקסטטיות ומרוממות רוח יותר מכל חוויה רוחנית אחרת

ובהתאם, פגיעה מינית יכולה להיות בעלת השפעות טראומטיות והרסניות יותר מכל פגיעה אחרת.

איך נוצרת טראומה?

טראומה נוצרת כאשר האדם או חלק ממנו (חלק בגוף או בנפש) נפגעים על ידי גורם חיצוני.
טראומה גופנית מתאפשרת כאשר חלק בגוף נחשף לפגיעה והוא אינו מוגן.

לדוגמא – חתך מסכין, מן הסתם אם היה איזשהו מגן על העור הסכין לא הייתה חודרת, מכיוון שחלק הגוף לא היה מוגן בעת התקיפה נוצרה הטראומה – הדקירה.

איך נוצרת טראומה נפשית?

באותה הדרך כמו טראומה גופנית, כאשר הנפש נפגעת על ידי גורם חיצוני והיא אינה מוגנת, הגורם החיצוני יהיה חוויה כלשהיא שהאדם חווה.
החלק שאמור להגן על האדם מפגיעה נפשית הוא התודעה, אפשר גם לומר הנשמה, אני אומרת גם הנשימה.
אנשים שמתרגלים מדיטציה, עבודת מודעות ונשימה, מפתחים לעצמם ומעצימים את יכולת התודעה שלהם ויתכן שיכולת זאת מגינה עליהם ועושה אותם פחות חשופים לטראומה נפשית ובכלל ככל שהאדם יותר יציב נפשית ואישיותית הוא יהיה פחות חשוף לטראומה.
בגלל זה החוק מגן על ילדים, בגלל שנפשם עדיין רכה, התודעה שלהם, הנפש והאישיות פחות יציבים משום שהם עדיין בשלבי בנייה ומשום כך הם חשופים יותר לטראומה.
כאשר אדם חווה חוויה פוגענית בעוצמה גבוהה התודעה, אם אין לה מספיק עוצמה לעמוד מול עוצמת החוויה, מתנתקת.

מה שיוצר את הטראומה הוא הניתוק של התודעה ולא הפגיעה (הפגיעה גורמת לתודעה להתנתק).

לדוגמא – אדם שנמצא במהלך קרב צבאי, רואה מראות קשים ופוגעניים ביותר, כמו חברים שלו שנהרגים למול עיניו, אין לו אפשרות להוציא את עצמו מהסיטואציה הקשה והוא חייב להמשיך ולתפקד כדי להישאר בחיים.
התודעה שלו לא מסוגלת לעמוד ברמת הפגיעה והיא יוצאת מתפקוד, האדם ממשיך לתפקד תוך כדי ניתוק פנימי מהתודעה שלו.

הגוף ממשיך לתפקד, לפעמים אפילו יותר טוב משום שהוא פועל על אינסטינקטים ואדרנלין, המצב ההישרדותי מוציא ממנו כוחות על, בזמן שהנפש שלו נמצאת בניתוק וכך הטראומה נצרבת בנפשו.

במיניות עוצמת החוויה לא חייבת להיות כל כך עצמתית על מנת ליצור טראומה משמעותית, לעתים מילה אחת פוגענית יכולה לגרום לטראומה בתחום המיניות.

הגורם הוא המורכבות הרבה של תחום המיניות, תחום המיניות הוא תחום על, זה תחום שנוגע בכל תחומי החיים וכל תחומי החיים נוגעים בו, בנוסף יש את ההקשרים החברתיים שבמיניות, תפקידי מגדר, מין ושליטה, מין ומעמד חברתי, טבואים ואיסורים מיניים, מין והתא המשפחתי ועוד.

כל אלו מכניסים אל תחום המיניות הרבה בושה, אשמה ופחד אשר מעמיסים ומאתגרים עוד יותר את התודעה.

עקב המורכבות הרבה של המיניות, עבודתה של התודעה נעשית מורכבת יותר ועקב כך גם דברים פשוטים לכאורה יכולים להוות עומס יתר עבור התודעה.

בחזרה לזנות…

כאשר אישה מספקת שירותי מין, מכל סוג שהוא, האקט המיני מתבצע תוך כדי חוזה בין הלקוח לספקית, החוזה מחייב את שני הצדדים, מחייב את הלקוח להעביר לספקית את סכום הכסף הנדרש ואת הספקית לבצע או לאפשר את האקט המיני עליו סוכם.

עד פה זה נראה שאין בעיה.

אבל מה אם נדע שספקית המין מבצעת את עבודתה בחוסר חשק או ללא כוונה גבוהה?
נכון, היא הסכימה, אבל האם כל חלקיה הסכימו לעסקה הזאת?

כנראה שהראש נמצא שם בהסכמה, היא מבינה בראש שלאחר זמן מוגבל (נגיד שעה או שעתיים) יהיה לה ביד סכום כסף שיאפשר דברים כמו אוכל, שכר דירה, לימודים, סמים או טיול לחו"ל.

האם הגוף שלה רוצה בזה? האם היא נמשכת משיכה מינית אל הלקוח? או שהראש שלה מצווה על הגוף לשתף פעולה?

היום זה כבר ברור וידוע שאישה יכולה להיאנס, אפילו אונס אלים והגוף שלה יגיב כאילו היא נהנית, הפות שלה תהיה רטובה, האגן ינוע בהתאם, היא תתנשף ואולי אפילו תחווה אורגזמה וכל זה תוך כדי אונס.

האם הרגש שלה רוצה בזה? האם יש לה רגשות של אהבה או חיבה אל הלקוח? או שהראש שלה מצווה על הרגש לא להפריע ולזוז הצידה או אפילו לשתף פעולה.

יש נערות ליווי ברמה יוקרתית מאוד שמספקות שירות שנקרא  (girlfriend experience (GFE "חווית חברה", אלו בדרך כלל נשים בעלות אינטליגנציה גבוהה מאוד, הן עוסקות בתחום מתוך בחירה ומרוויחות סכומי כסף גבוהים מאוד, הסיבה שהשירות הזה כל כך יקר ורק מעטות מצליחות בו היא משום שנשים אלו יודעות ליצור חוויה רגשית ללקוח, ההצלחה של החוויה הרגשית מצליחה משום שהן יודעות לייצר את הרגשות האלו בתוך עצמן, הן בונות בראש סיפור שמאפשר להן לייצר את הרגשות.

הלקוח כמעט ולא יחווה ייסורי מצפון או אשמה והוא אפילו ירגיש רצוי ונחשק, משום כך הוא ישמח גם לשלם את התעריף הגבוה.

בשני המצבים האלו הראש דורס את הרצונות האמתיים של הגוף או הרגש או שניהם, מצב הדריסה הזה יוצר עומס על התודעה עד לכדי שהתודעה מתנתקת ואז נוצרת טראומה.

לסיכום

בהינתן התנאים הנכונים, יתכן מאוד שישנן נשים בתעשיית המין שנהנות, מרוויחות ולא חוות טראומה.

נשים שמספקות שירותי מין מתוך בחירה מודעת, מרוויחות כסף שמאפשר להן חיים נוחים, בוחרות בעצמן את הלקוחות, מסוגלות לסרב ללקוחות שלא מתאימים, בוחרות לקוחות שהן נמשכות אליהם מינית ומסוגלות להרגיש רגש כלשהו אליהם, נשים שעושות זאת מתוך בחירה ועוצמה פנימית.

נשים שהתודעה שלהן מפותחת מספיק על מנת לא לחוות ניתוק פנימי וטראומה.

אין שום מחקר בעולם שיודע להעריך מה באמת קורה בנפשה של אישה.

 

אסיים בשאלה למחשבה: לכמה אחוזים מתוך הנשים בתעשיית המין באמת יש את כל התנאים האלו לאורך זמן?